Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsme rodina, která miluje zvířata. Prvního psího miláčka  jsme si pořídili v roce 1997. Byl to beauceron Gaston, který byl senzačním kamarádem celé rodině.Bohužel ne na delší dobu. Ve svých třech  letech  přišel tragicky o život. Toto neštěstí přišlo měsíc před Vánocemi a všichni si přáli pod stromeček jen a jen štěňátko beaucerona. Za devět dnů od této události jsme si přivezli domů malého Afronka.

Obrazek

 Stal se z něho beauceron celou duší oddaný naší rodině. V té době jsme bydleli ve městě v domě s malým pozemkem a toužili jsme postavit domek někde blízko přírody. Vysněné místo jsme objevili pouhých pět kilometrů od města, kde jsme dosud žili a začali jsme se stavbou.

Obrazek

 Na výcvik psa nezbývalo mnoho času, ale beauceron je přirozeně inteligentní, základy poslušnosti zvládá hravě. Nejvíce ho však vždy bavilo "hrát fotbal". Synovi, který fotbal hraje za SK Přepychy je nadšeným spoluhráčem v každé volné chvilce.

 

Obrazek

 Tuto zálibu si sebou nesl od štěněcího období, kdy před sebou koulel alespoň malý míček.

Obrazek

V dospělosti se stal z Afrona pes výborné povahy a mohutné postavy. Nekompromisně hlídá naši rodinu i majetek a přitom je to stále náš mazlíček. Je kamarád do každé situace, vždy připraven s dobrou náladou.

Obrazek

 

Když dosáhl náš Afron věku tří let, rozhodli jsme se pořídit mu "kamarádku".

Obrazek

 Nedaleko od nás mají známí chovnou stanici beauceronů a tak jsme měli fenečku zamluvenou ještě před jejím početím. Když se narodila, několikrát týdně jsme se na ni chodili dívat, jak nám roste. Byla největší z dvanácti štěňat a na svět se drala první. A to jí zůstalo tak trochu i v její povaze. Je to fena výborné povahy a svůj pozemek si skvěle ohlídá.

Obrazek

S Afronem spolu tvoří perfektní dvojici, která si spolu užije spoustu dovádění a šťastných chvil.

Obrazek

V dubnu 2007 se Balinka stala maminkou a odkojila devět krásných štěňátek.

 

 

Obrazek

Jedno z nich, fenečku Aimy, jsme si ponechali a teď nám dělá radost na výstavách i při výcviku.

Obrazek

O Aimy se můžete více dozvědět v rubrice "Aimy - aneb jak roste štěně". Toto povídání a nové fotografie průběžně doplňujeme.

Obrazek